depolarda kullanılan raf sistemleri

Depolarda Kullanılan Raf Sistemleri

Ürün, malzeme ve yedek parçalar için geliştirilmiş bir çok depo raf sistemi mevcuttur. Depolarda kullanılan raf sistemleri bir çok farklı özelliğine göre sınıflandırılmaktadır. Dar koridor depo raf sistemleri, kayar sisteme sahip raflar, çok katlı raflar, Drive-in raf modelleri, hafif-orta-ağır yük raf sistemleri, çelik raf ürünleri bunlardan bazılarıdır.

Depolarda kullanım amacı ile üretilen bu raf sistemleri ile alanın en verimli şekilde kullanıması her ne kadar birinci öncelik olsa da ürünlerin muhafaza edilmesi ve korunmasıda amaçlardan biridir. Doğru depolama ile maliyetin daha aza indirilmesi mümkündür. Firmamız ikinci el depo rafı için en iyi fiyat teklifini sizlere vermekte ve kullanmadığınız tüm rafları satın almaktadır.

Depoda Kullanılan Raf Sistemleri

Depoda Kullanılan Raf Sistemleri

Depo rafları farklı çeşitlerde ve özelliklerde üretilebilmektedir. Kullanım çeşitliliği son derece fazla olan bu raf sistemleri sırt sırta dünde, mekik, mezenin, kayar sistem, çift derinlikli, içine girilebilir, hareketli ve daha bir çok çeşitte yerine yapılabilmektedir. Depolarda kullanılan raf sistemleri giyim sektöründe, gıda firmalarında, yedek parça depolarında, lojistik şirketlerinde, arşivlerde olduka verimli bir kullanım sağlar. Depoda kullanılması planlanan malzemelerin ağırlık ve niteliğine göre farklı malzemelerden üretimi yapılabilmektedir.

Depolarda Kullanılan Cıvatalı Raflar

Depolarda Kullanılan Cıvatalı Raflar

Ortalama 60 ile 100kg arasında yük taşıma kapasitesi bulunan raflara civatalı raf sistemleri denmektedir. Rafın tablaları DKP saç malzemesinden yapılmaktadır. Raf sisteminin ayak kısımları ile L profillerden oluşur Ayak üzerinden bulunan civara delikleri ile somun kullanılara bağlantı sağlanır. Bir çok sektör için ideal bir raf sistemi olup ülkemizde bir çok bölgede kullanımı vardır.

Depolarda Kullanılan Hafif Raf Sistemleri

Depolarda Kullanılan Hafif Raf Sistemleri

Hafif yük grupları için üretimi yapılan ve kullanılan raf sistemleri modelleridir. Rafın ayak kısımları kutu profillerde üretilmektedir. Oluşturulan yatay kayıtlar sayesinde ayaklarda birleştirilme yapılır. Hafif yük rafları kullanım alanları oldukça fazladır. Her bir raf sisteminde ortalama yük kaldırma kapasitesi 350kg civarındadır. Ancak istenilen özel taleplere göre bu mukavemet gücünde artırma gidilebilmektedir. Bu ürün raf firmalarında standart olarak üretimi yapıldığı gibi özel ölçü ve teknik özelliklerde de üretimi yapılan depo raf sistemidir.

Depolarda Kullanılan Ağır Yük Raf Sistemi

Depolarda Kullanılan Ağır Yük Raf Sistemi

Depolarda kullanılan raf sistemleri içinde bir diğer tip ise ağır yük raf sistemleridir. Paletli veya paletsiz, paketli veya paketsiz tüm ürünler için kullanılan raf sistemidir. Her bir rafın ağır yük kaldırma kapasitesi 1000 ile 2000kg aralığındadır. Bu tür raf sistemlerinde üretimde ayak kısımları için genelde saç büküm kullanılmaktadır. CC profil ve I profil türüne göre göre kullanılmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.